Firma AET Flood Defence Limited specjalizuje się w mobilnej ochronie przeciwpowodziowej (Mobile flood Control). Nasz asortyment produktów przeciwpowodziowych ma zastosowanie dla jednostek samorządu terytorialnego, w handlu oraz gospodarstwach domowych.

W ciągu ostatnich kilku lat, w ścisłej współpracy z klientami, umożliwiliśmy spotkania informacyjne dla organizacji Wzajemnej Pomocy (Mutual Aid) oraz mobilnej ochrony przeciwpowodziowej w celu zapewnienia indywidualnych rozwiązań. Będąc w branży wiele lat odnosimy wrażenie, że naszym zadaniem częściowo jest dzielenie się raportami na temat niektórych „modeli” stworzonych przez nas dla „mobilnej” ochrony przeciwpowodziowej z nadzieją, iż skłonią one do myślenia. W celu zgromadzenia rozwiązań staramy się dzielić naszym doświadczeniem, aby osiągnąć cele klienta indywidualnego.

W przypadkach zaistnienia problemów magazynowania, siły roboczej oraz transportu, a szybkość wdrożenia jest sprawą najwyższej wagi, nasze produkty są wypróbowywane oraz testowane przez rząd i  jednostki przemysłowe wWielkiej Brytanii.

Oferujemy przede wszystkim:

Aqua-sac®: nasz wiodący na rynku, samopompujący się worek z piaskiem posiada opatentowany w Wielkiej Brytanii ścieg centralny, niezbędny, by worki spełniały swoje zadanie. Aqua-Sac® jest rewolucyjną alternatywą dla tradycyjnych worków z piaskiem do ochrony przeciwpowodziowej. W skład worków wchodzą ciężkie worki z juty oraz wkładka bawełniana, szyta naszym opatentowanym ściegiem centralnym. Worek Aqua-Sac® zawiera polimer superabsorpcyjny i jest po prostu zanurzony w wodzie. W ciągu pięciu minut worek jest w stanie wchłonąć 13 litrów wody, tworząc napompowany „worek z piaskiem”.

Rozmiar:  Napompowany worek Aqua-Sac® S.O.S mierzy 54 cm długości i 10 cm wysokości. Każdy worek Aqua-Sac® jest jednakowej wielkości, umożliwiając łatwą budowę bariery chroniącej przed powodzią lub przekierowującej wodę.
Waga: Ważący 13 kg worek Aqua-Sac® jest znacznie lżejszy od tradycyjnych worków z piaskiem, tym samym zmniejsza ryzyko przy wykonywaniu czynności manualnych.
Waga produktu (przed pompowaniem):  Worek  Aqua-Sac® waży 440 g , umożliwiając transport dużej liczby produktów do miejsc zagrożonych powodzią w mniejszych, bardziej wydajnych pojazdach.
Przechowywanie: Worki Aqua-Sac® są kompaktowe. Standardowe palety mogą magazynować 1 000 sztuk, oszczędzając cenne miejsce w magazynie, w porównaniu do zaledwie 25 sztuk tradycyjnych worków z piaskiem.
Okres trwałości: Worki Aqua-Sac® znajdują się w szczelnie zamkniętych opakowaniach, dzięki czemu ich trwałość przekracza okres pięciu lat, tym samym pozwalając zmniejszyć ilość odpadów.

Ocena oddziaływania na środowisko: Worek z juty oraz wkładka bawełniana są biodegradowalne. Polimer superabsorpcyjny jest nieszkodliwy, bez efektów toksycznych. Worek Aqua-Sac® można w bezpieczny sposób wyrzucić na składowiska odpadów lub spalić. Alternatywnie, polimer superabsorpcyjny można dodawać bezpośrednio do gleby jako środek nawadniający.
Produkt wielorazowego użytku: Proces schnięcia worka Aqua-Sac® trwa od sześciu do ośmiu tygodni. W każdej chwili można go ponownie napompować pod warunkiem, że nie został skażony.

Bariera Alteau Barrier: Bariera Alteau Barrier jest wykonana z 600 g tkaniny

polietylenu. Korzystając z siły wody, bariera Alteau Barrier wzrasta automatycznie do maksymalnej wysokości 700 mm i długości kilkuset metrów. Przeznaczona i wykorzystywana zwłaszcza przez służby ratunkowe szybkiego reagowania, bariera jest przenośna, samopompująca, a także wielokrotnego użytku i jako taka nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania lub uprzedniego pompowania. Dwuosobowy zespół może zainstalować barierę w ciągu kilku minut. Produkt można z łatwością spakować (uprzednio opłukując wodą z węża i zwijając) i ponownie zastosować w innym obszarze.

Przenośna bariera może zostać przewieziona do miejsca użytku w małych pojazdach, a następnie przeniesiona przez zespół dwuosobowy. Długość bariery wynosi 10 metrów i zapewnia ona ochronę przed powodzią o wysokości do 0,7 metra. Wiele sekcji bariery można szybko połączyć za pomocą systemu mocowania na rzep. Bariera może zostać połączona z elementem narożnym, zapewniając zakręt pod kątem 90 stopni. Manewr ten umożliwia większą elastyczność podczas stawiania barier wokół budynków.

Bariera Alteau Barrier służy do ochrony przeciwpowodziowej, tworzenia zbiorników wodnych, spiętrzonych strumieni oraz ograniczania wycieków substancji chemicznych.